شلوار جین آبی مام استایل

شلوار جین مام استایل

5/5 - (1 امتیاز)

شلوار جین آبی مام استایل آبی بلند، گَل و گشاد و راسته بدون تردید یادآور شلوار جین اصلی مدل لوایز  levisو مدل گرانج دهه 1990 هستند. راشل درچ (Rachel Dratch)، تینا فی(Tina Fey)، مایا رودلف(Maya Rudolph) و آمی پُلر(Amy Poehler)در سال 2003 در برنامه زنده شنبه شب (Saturday Night Live sketch)شلوار لی مام استایل را به شکل جالبی مسخره کردند.

فیلم تمسخر شلوار لی مام استایل

درحالی که مدل‌‌های فاق کوتاه، ران‌نما، شکم‌نما شلوار جین که در آن زمان مورد پسند‌ و بسیار هم ناهنجار بودند توسط ستاره‌های پاپی مثل بریتنی اسپیرز مد شدند، شلوار جین مام استایل خلاف موج دریا شنا می‌کردند و بر خلاف مد روز آن سال‌ها بودند. شلوارهای جین مام استایل طرحی شلخته، یکنواخت و بدقواره‌ای داشتن.

شلوارهای جین مام استایل این‌جور القا می‌کرد که نوع پوشش این استایل چنین مفهومی دارند: «من دیگه تنها یک زن نیستم، بلکه یک مادرم»

دختری با شلوار جین مام

با وجود این حقیقت که مدل‌های فاق بلند و راسته در اغلب دوره‌های قرن بیستم یک عرف بودند، ولی در مقایسه با شلوارهای جین تنگی که خانم‌های جوان در اوایل دهه 2000 به تن می‌کردند بسیار محافظه‌کارانه بودند. اصطلاح تحقیرآمیز «شلوار جین مام استایل» این حقیقت رو نشون می‌دهد.

شلوارهای جین در این دوره به دنبال جنسیت‌زدایی از مادران بودند و نیز نماد حس تواضعی بودند که باعث تمایز زنانگی از مادری می‌شدند. از این رو آشلی فترز پارسال در مقاله‌‌ای درباره شلوارهای جین مام استایل در مجله آتلانتیک (The Atlantic) گفته: «این کلیشه در شلوار جین مام استایل، آنقدر قویه که می‌تواند جذابیت ویژگی‌های مادرانه را از بین ببرد». در این مورد، علاوه بر جذابیت جنسی نیز کل هویت زن سرکوب شد.

شلوارهای جین مام استایل دهه 90 برگشته‌اند!

یک دهه بعد (سال 2010) کم کم حس اجتماعی و سیاسی مردم فعال شد. این حس موجب تغییر مد از مدل‌های اندامی اوایل دهه 2000 به مدل‌های آزادتر، گل و گشاد و همه‌پوش شد. شلوار جین مام استایل تفاوت جزئی با نمونه مشابهش «شلوار جین دَد استایل» دارد. این شلوار هم این تغییر مد را تجربه کرده دارد.

در حالی که شلوار جین فاق کوتاه اوایل دهه 2000 توسط بریتنی اسپیرز و امثال وی مد شد. بیلی ایلیش نیز به لباس‌های گل وگشاد علاقه داره و مخالف سرسخت ملاک‌های زیبایی سخت‌گیرانه‌ای هستش که به خانم‌ها تحمیل شده. محبوبیت شلوارهای جین مام استایل در این دوره ناشی از بازگشت به سیاست‌ جنسی دهه 90 یا طرز فکر تمایز مادری از زنانگی نیست. بلکه نوستالژی موجود در این مدل یادآور دور خاطره انگیزیه که در آن همه چیز ساده‌تر، آروم‌تر و راحت‌تر بود.

دختری لش با شلوار مام

آیا شلوار جین مام ستایل در سال 2021 هم مده؟

جواب این سوال خیلی راحته. مد یک چیز خیلی شخصیه و بستگی به طرز فکر طرف داره و معتقدیم مد هر چی که باشه شما بهتره چیزی را بپوشید که به اون علاقه دارید. سال‌ها بود که شلوار جین مام استایل به خاطر طراحی بدقوارش چندان به چشم نمی‌اومد. هر چند که همیشه مدل‌های قدیمی دوباره مد می‌شوند.

چنین اتفاقی برای شلوار جین مام استایل افتاد و تا چند ماه پیش همه جا این نوع شلوار دیده می‌شده؛ سلبریتی‌ها این نوع شلوار را ‌پوشیده‌ بودند، وبلاگ‌نویس‌های مد درباره‌ی نحوه‌ی ست کردن این نوع شلوار پیشنهادهایی ‌می‌دادند و حتی می‌تونستید شلوارهای جین مام استایل را در نمایش لباس کت‌واک (Catwalk) ببینید.

جواب  این سوال است که: «آیا شلوار جین مام استایل در سال 2021 هم مده؟» این است که این روند امسال هم ادامه داره.

چرا باید شلوار لی مام استایل پوشید؟

این شلوار با یک تیشرت ساده‌ای که معمولا داخل شلوار گذاشته میشه، مد شد. از سوی دیگر این نوع شلوارها قسمت ران گشادی دارند و برای گروهی از افراد از این مسئله رنج می‌برند، مناسب. این نوع شلوارها آزادند دور کمر جذبی ندارند و پا رو بلند و صاف نشان نمی‌‌دهند بنابراین به راحتی می‌شه با این شلوارها فعالیت کرد. از اونجایی که پارچه شلوار جین مام استایل کشی نیست، قسمت پا در این شلوار جذب نیست. به دلیل اینکه این نوع شلوار کاربرد وسیعی دارد از این رو از لحاظ مدل بسیار خلاقانه ا‌ست؛ همچنین می‌توان این شلوار را برای کار پوشید بدون داشتن دغدغه‌ای که در زمان پوشیدن مدل‌های تنگ دارید.

شلوار مام استایل در خیابان

با این وجود، نمونه‌هایی از شلوارهای جین هستند که از لحاظ راحتی با شلوار جین مام استایل رقابت می‌کنند. برای نمونه می‌توانیم به شلوار بگی اشاره کنیم، این شلوارها به خاطر داشتن پاچه گشاد، راه رفتن و پا شدن و نشستن را راحت‌تر می‌کند. یا شلوارهای جاگر که دور کمر کشی دارند که باعث راحتی می‌شوند.

نحوه‌ی پوشیدن شلوار لی مام استایل

اول از همه اینکه شلوارهای جین مام استایل به دو گروه عمده تقسیم می‌شوند: زاپ‌دار(پاره) و معمولی. شلوار لی مام استایل با طول معمولی رو بهتره با یک تیشرت ساده و ظریف بپوشید و یا آن را با یک کفش پاشنه‌دار ست کنید.

از سوی دیگر، شلوار جین مام استایل مدل زاپ‌دار بیشتر جوون‌پسنده و مناسب تفریح و گردشه و اگر با یک تیشرت یا تاپ کوتاه آن را بپوشید و در کنار آن با یک کفش ورزشی ست کنید، ظاهر شیکی و طبق ترند روز خواهید داشت.

نحوه پوشیدن شلوار جین مام استایل

بنابراین، تی‌شرت اولین و بهترین گزینه جهت ست کردن با همه نوع شلوار جین است که همیشه با هم ترکیب خوبی میشن. چه بخواد تی‌شرت طرح‌دار یا حتی ساده و تک‌رنگ باشد با شلوار جین زیبا به نظر میاد. تی‌شرت هم با شلوار جین مام استایل معمولی و هم زاپ‌دار ست می‌شود.

دختری با تیشرت و شلوار مام فیت
مام فیت و تیشرت

تیپ دیگری که می‌توانید بزنید این است که طبق سلیقتون شلوار جین مام استایل را با بافتنی یا هودی ست کنید. از اونجایی که شلوار جین معمولی اغلب با بافتنی ست می‌شود، درحالی که شلوار جین پاره یا پاچه تاخورده با هودی ست می‌شود.

در مورد ژاکت می‌توانید آزادتر عمل کنید و به دنبال مدل‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های جذاب و شیک باشد. کت بلند یا ژاکت کوتاه به‌طور جذابی با شلوار لی مام استایل و به‌طور کلی با شلوار جین ست می‌شود.

پیراهن و شومیز هم با شلوار جین مام استایل شیک به نظر می‌رسند، به‌خصوص وقتی که مدل آستین کوتاه آن با ظاهر آرام این نوع شلوارها ست می‌شود. طبق سلیقه می‌توانید پیراهن را داخل یا بیرون شلوار بزارید.

درباره کفش، همان‌طور که قبل‌تر گفتیم می‌توانید این نوع شلوار را با کفش‌های پاشنه‌دار و تخت بپوشید ولی همه این‌ها به تیپی که می‌خواهید بزنید بستگی دارد. اما مدل‌های پاشنه‌دار یا کفش‌های کانورس و ونس وقتی با شلوار جین ست می‌شوند ظاهر خاص و جذابی به شما می‌دهند.

نکته آخر در مورد شلوار لی مام استایل

به عنوان اخرین نکته، این را به یاد داشته باشید که شلوار لی مام استایل دور کمر گشادی دارد. از اونجایی که این نوع از شلوار جین ظاهر خانم‌های با فرم بدنی منحنی شکل را شبیه ساعت شنی می‌‌کند بنابراین بهترین گزینه برایشان است.

یک نکته جالب توجه که در این باره وجود دارد این است که با توجه به اینکه این نوع از شلوار جین پاچه نسبتا گشادی دارد افرادی که ران‌های بزرگی دارند می‌توانند بدون نگرانی از جانب قسمت ران نیز این شلوار را به راحتی بپوشند.

شلوار لی مام فیت

دیدگاهتان را بنویسید